Вітаю Вас, Гість
Головна » Дошка оголошень » Питання фахівцю ФСС

У категорії оголошень: 4
Показано оголошень: 1-4


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Чи можна поділити одну путівку на двох між двома працівниками фірми?
СС: Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджено Постановою Правління цього Фонду № 12 від 25.02.2009 (далі – Постанова № 12).
Відповідно до п. 4.11. Постанови № 12, комісія (уповноважений) із соціального страхування може прийняти рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи та члена її сім’ї, що працює (дружини або чоловіка, які перебувають у шлюбі), зокрема на іншому підприємстві (застрахованої особи), або її дитини віком від 4 до 18 років, застрахованої особи та члена її сім’ї, який навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання, а також для двох застрахованих осіб, що працюють на одному підприємстві, за умови попереднього отримання письмового погодження адміністрації санаторно-курортного закладу і терміну лікування кожної особи не менше 12 діб. 
Тож одну путівку можна поділити між двома працівниками фірми (наприклад, директором фірми «Пролісок» Ігорем Павловичем та бухгалтером Людмилою) за таких умов:
1. Обидва працівники є застрахованими особами.
2. Комісією отримано попереднє письмове погодження на поділ від адміністрації санаторно-курортного закладу.
3. Термін лікування кожної особи не може бути меншим 12 діб. 
Що ж до можливості використання однієї путівки для відпочинку разом, наприклад, з нареченою, то це можливо було б зробити, якби вони разом працювали на одному підприємстві. В іншому разі потрібна наявність зареєстрованого шлюбу.
Зазначимо, що Фонд у Листі Виконавчої дирекції № 01-16-2214 від 02.08.2011 не рекомендує ділити путівки, адже це не гарантує нормального лікувального процесу. Втім, оскільки Постанови № 12 є нормативним актом, саме вона підлягає застосуванню.

Чи можуть два роки поспіль одні і ті ж працівники отримувати путівки від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?
Відповідно до п. 4.4. Постанови № 12, застрахованій особі протягом календарного року може бути виділена лише одна путівка для санаторно-курортного лікування з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, за винятком отриманої путівки
для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.
Інших обмежень законодавством не встановлено. Таким чином, працівник може отримувати путівку від Фонду два роки поспіль.


Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=16&t=2366

Питання фахівцю ФСС | Переглядів: 2011 | Дата: 17.05.2013 | Коментарі (3)

  • Працівниця підприємства самостійно придбала путівку до дитячого табору для своєї дитини. Чи може ФСС з ТВП відшкодувати понесет витрати?
    Відповідно до пункту 1.7 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду социального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12, путівка, придбана страхувальником або застрахованою особою самостійно, за рахунок коштів Фонду не оплачується. Слід відмітити, що Порядком фінансування оздоровления дітей застрахо-ваних осіб у дитячих закладах оздоровления за рахунок коштів Фонду социального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвер-дженим постановою правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 17 (далі — Порядок № 17), визначено чотири механізми фінансування оздоровления дітей за рахунок коштів ФСС з ТВП: часткове фінансування дитячого закладу оздоровления; часткове фінансування дитячого закладу оздоровления через страхувальника; часткове фінансування дитячого закладу оздоровления через організацію професійних спілок; придбання путівок до дитячих закладів оздоровления за рахунок коштів ФСС з ТВП за повну вартість.
  • Підприємство уклало договір з дитячим табором про придбання путівок, але в зв'язку з високою ціною одного дня перебування дитини планується зміна терміном в 12 діб. Чи профінансує ФСС ТВП такі путівки?
    Hi, такі путівки не будуть профінансовані. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про окремі питания фінансування оздоровления дітей застрахована осіб у дитячих закладах оздоровления за рахунок коштів Фонду» від 03.04.2012 № 15 у 2012 році правління відділень ФСС з ТВП приймають рішення щодо фінансування за рахунок коштів ФСС з ТВП оздоровления дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровления з тривалістю оздоровчої зміни не менше 14 днів.
  • Підприємство планує укласти договір з дитячим табором про придбання путівок, згідно з наданими заявами працівників. Одна працівниця просить виділити путівку для оздоровления племінника, власних дітей вона не мае. Чи правомірно придбати за рахунок коштів ФСС з ТВП путівку не для дитини застраховано! особи, а племінника?
    У пунктах 1.1, 1.4 та 3.3 Порядку № 17 визначено, що за рахунок коштів ФСС з ТВП можуть оздоровлюватися діти віком від 6 до 18 років, які є членами сімей застрахо-ваних осіб. Застрахованный особами є батько, мати, усиновлювач або піклувальник.
  • Згідно з калькуляцією вартості пере-бування дитини у таборі витрати на один людино-день значно перевищують граничні норми (витрати на харчування — 63 грн., культурне обслуговування дітей — 18 грн.), термін путівки — 15 днів. Чи відшкодовує ФСС такі витрати?
    О. С: Постановою правління ФСС з ТВП «Про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей, які є членами сімей застрахованих осіб, у дитячих закладах оздоровления на 2012 рік» від 03.04.2012 № 7 затверджено на 2012 рік у дитячих закладах оздоровления за рахунок коштів ФСС з ТВП такі граничні норми витрат на один людино-день на часткове фінансування з розрахунку в середньому на оздоровчу зміну: харчування дітей — не більше 37 грн., лікування та культурне обслуговування дітей — не більше 3 грн. Отже, у нашому випадку ФСС профінансує тільки визначені витрати у сумі 600 грн. ((37 грн. + + 3 грн) х 15 днів), решта витрат можуть бути відшкодовані за рахунок коштів страхувальника, батьків або інших джерел.
  • Підприємство, що знаходиться в м. Києві, придбало путівки для дітей застрахованих осіб в табір в АР Крим. Хто мае організувати та оплатити доставку і супро-водження дітей?
    До дитячих закладів оздоровления діти можуть прибувати з батьками або іншими законними представниками чи у складі груп з особами, які їх супроводжують. До компетенції ФСС з ТВП не входить супровід дітей до дитячих закладів оздоровления.
  • Профспілка працівників бюджетних установ планує закупити путівки для дітей членів профспілки за рахунок коштів ФСС з ТВП. Необхідно звертатись до робочого органу ФСС з ТВП, в якому профспілка перебуває на обліку як страхувальник?
    Відповідно до підпункту 2.3.1 Порядку № 17 організація професійних спілок попередньо письмово інформує виконавчу дирекцію відділення ФСС з ТВП про намір закупівлі путівок до дитячого закладу оздоровления. Перерахування коштів ФСС з ТВП організації професійних спілок здійснюється виконавчою дирекцією відділення ФСС з ТВП відповідно до укладеного договору. Для цього організація професійних спілок надає до виконавчої дирекції відділення ФСС з ТВП заявки від страхувальників та додає калькуляцію вартості путівки до дитячого закладу оздоровления (пп. 2.3.2 Порядку № 17).


    Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=16&t=2366

    Питання фахівцю ФСС | Переглядів: 654 | Дата: 17.05.2013 | Коментарі (0)

    Питання: У якому розмірі слід оплачувати литок непрацездатності: з урахуванням страхового стажу чи ні, якщо жінка перебувала на лікуванні в  медичному закладі через загрозу переривання вагітності? За період лікування – 17 календарних днів – їй видано листок непрацездатності, в якому зазначено причину непрацездатності як вагітність та пологи. 
    Відповідь: Згідно зі ст. 39 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ  (далі – Закону) матеріальним забезпеченням, яке не залежить від страхового стажу застрахованої особи і надається їй у розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу), є допомога по вагітності та пологах. Однак відповідно до ч.1 ст. 38 Закону допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, що компенсує втрату заробітної плати (доходу) в період відпустки у  зв’язку  з вагітністю та пологами.
    Відповідно до ст. 179  КЗпП  та ст. 17 Закону України «Про відпустки» оплачувана відпустка у  зв’язку  з вагітністю та пологами надається жінкам на підставі медичного висновку тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.
    Таким висновком, зокрема, є виданий у порядку, визначеному п. 6.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція), листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. Відповідно до п.6.1 Інструкції листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається за місцем спостерігання за вагітністю з 30 тижнів вагітності воднораз на 126 календарних днів (70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 – після).У наведеному випадку листок непрацездатності, виданий жінці за час перебування на лікуванні в медичному закладі у  зв’язку  з виникненням загрози переривання вагітності, не є підставою для надання відпуски у  зв’язку  з вагітністю та пологами, а отже, має оплачуватись на загальних підставах як допомога по тимчасовій непрацездатності, тобто з урахуванням страхового стажу до настання страхового випадку. 
    Питання: 
    Як обчислюється середній дохід добровільно застрахованій особі, яка  знаходиться на загальній системі оподаткування,  у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?
    Відповідь:  У зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про збір та облік єдиного  внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі - Закон № 2464), фізичні особи - підприємці з 1 січня 2011 року беруть участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у  зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими  похованням, за умови добровільної сплати єдиного внеску. Такі особи, відповідно до ст. 10 цього Закону, укладають з органами Пенсійного фонду України договори  про добровільну участь у системі  загальнообов’язкового  державного соціального  страхування (далі - Договір) відповідно до типового Договору, наведеного у додатку 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на  загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою  правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5. Форма типового Договору є загальною для всіх осіб які бажають приймати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.Відповідно до ч. 11 ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців встановлено у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та З частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску. У разі  бажання цих осіб брати участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому  державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою  працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок  встановлюється у розмірі 36,6 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази  нарахування єдиного внеску. Частиною 1 ст. 7 Закону № 2464 для фізичних осіб - підприємців передбачено  нарахування єдиного внеску на суму доходу (прибутку), отриманого від їх  діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.Згідно із ст. 12 Закону № 2464 Пенсійний фонд України, відповідно до  покладених на нього завдань, забезпечує збір та ведення обліку надходжень від  сплати єдиного внеску, здійснює контроль за додержанням законодавства про збір  та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення,  повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.Отже, добровільно застрахована особа, яка  знаходиться на загальній системі оподаткування, повинна нараховувати та  сплачувати єдиний внесок на суму доходу (прибутку), отриманого від  діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Частиною 2 ст. 4 та ч. З ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та  витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 передбачено, що  особи, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються  підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю,  пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі  члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону за умови сплати  страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати  працездатності відповідно до діючого законодавства. Що стосується розрахунку середнього доходу для добровільно застрахованих  осіб, які знаходяться на загальній системі оподаткування, то згідно пункту 8  Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення)  для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним  страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), такий дохід обчислюється виходячи із суми  оподатковуваного доходу (прибутку), з якого сплачувалися страхові внески. Середньоденний дохід добровільно застрахованих осіб, згідно із п. 14 Порядку,  обчислюється шляхом ділення нарахованого за розрахунковий період  оподатковуваного доходу з якого сплачувалися страхові внески, на кількість  календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не  відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у  зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення  нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком для розрахунку  допомоги по вагітності та пологах за страхуванням у  зв’язку  з тимчасовою втратою  працездатності та витратами, зумовленими похованням).

    Питання фахівцю ФСС | Переглядів: 708 | Дата: 06.05.2013 | Коментарі (0)

    ПитанняЗа яких умов застрахованій особі відмовляють в оплаті  листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною до 14 років та по догляду за хворим членом сім’ї?
    Відповідь: Відповідно до п. 6 ст. 35 Закону України № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною до 14 років та хворим членом сім’ї не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.
    Питання
    Якщо громадянин України, який перебував за межами держави  захворів і йому видавався документ, що засвідчує  тимчасову непрацездатності  країни, де він перебував, при поверненні до України чи має право громадянин звернутися  до  роботодавця, з метою виплати по цьому документу допомоги у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності? 
    Відповідь: Згідно п.1.12 Наказу Міністерства охорони здоров`я України  №455 від 13.11.2001, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  04.12.2001 за №1005/6196 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян України під час їх тимчасового перебування за межами держави, підлягають обміну в Україні на листок непрацездатності,  згідно з рішенням лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально - профілактичного закладу за місцем проживання чи роботи у разі:  гострих захворювань і травм; загострення хронічних захворювань; вагітності та пологів; оперативних втручань при невідкладних станах або лікування згідно з рішенням комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.
    Обмін на листок непрацездатності  здійснюється на підставі перекладених на державну мову та нотаріально засвідчених документів, які підтверджують тимчасову втрату працездатності під час перебування громадянина за межами України. Листок непрацездатності у подальшому розглядається на комісії із соціального страхування для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.
    Питання: 
    Як виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності, коли працівника відповідно до наказу  було звільнено у зв’язку з виходом на пенсію з 01.03.2012 року, але працівник надав листок непрацездатності з 23.02.2012 і продовжує хворіти після звільнення? 
    Відповідь: Згідно із ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ  (далі – Закону) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності в порядку та розмірах, установлених законодавством.
    Право застрахованої особи на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (ст. 4 Закону).
    Отже, якщо застрахована особа під час тимчасової непрацездатності була звільнена у зв’язку з виходом на пенсію, допомога по тимчасовій непрацездатності за страховим випадком, що стався до звільнення, надається за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності. 

    Питання фахівцю ФСС | Переглядів: 930 | Дата: 06.05.2013 | Коментарі (1)