. - Питання фахівцю ФСС - Довідник - Фонд Соціального страхування Фрунзівсько
Вітаю Вас, Гість
Головна » Дошка оголошень » Питання фахівцю ФСС

.
Інформація | 17.05.2013, 13:00
Чи можна поділити одну путівку на двох між двома працівниками фірми?
СС: Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджено Постановою Правління цього Фонду № 12 від 25.02.2009 (далі – Постанова № 12).
Відповідно до п. 4.11. Постанови № 12, комісія (уповноважений) із соціального страхування може прийняти рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи та члена її сім’ї, що працює (дружини або чоловіка, які перебувають у шлюбі), зокрема на іншому підприємстві (застрахованої особи), або її дитини віком від 4 до 18 років, застрахованої особи та члена її сім’ї, який навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання, а також для двох застрахованих осіб, що працюють на одному підприємстві, за умови попереднього отримання письмового погодження адміністрації санаторно-курортного закладу і терміну лікування кожної особи не менше 12 діб. 
Тож одну путівку можна поділити між двома працівниками фірми (наприклад, директором фірми «Пролісок» Ігорем Павловичем та бухгалтером Людмилою) за таких умов:
1. Обидва працівники є застрахованими особами.
2. Комісією отримано попереднє письмове погодження на поділ від адміністрації санаторно-курортного закладу.
3. Термін лікування кожної особи не може бути меншим 12 діб. 
Що ж до можливості використання однієї путівки для відпочинку разом, наприклад, з нареченою, то це можливо було б зробити, якби вони разом працювали на одному підприємстві. В іншому разі потрібна наявність зареєстрованого шлюбу.
Зазначимо, що Фонд у Листі Виконавчої дирекції № 01-16-2214 від 02.08.2011 не рекомендує ділити путівки, адже це не гарантує нормального лікувального процесу. Втім, оскільки Постанови № 12 є нормативним актом, саме вона підлягає застосуванню.

Чи можуть два роки поспіль одні і ті ж працівники отримувати путівки від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?
Відповідно до п. 4.4. Постанови № 12, застрахованій особі протягом календарного року може бути виділена лише одна путівка для санаторно-курортного лікування з урахуванням путівки, отриманої до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, за винятком отриманої путівки
для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.
Інших обмежень законодавством не встановлено. Таким чином, працівник може отримувати путівку від Фонду два роки поспіль.


Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=16&t=2366

Додав: zloy | Контактна особа: . E
Переглядів: 345 | Розміщено до: 17.06.2013 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *: