Вітаю Вас, Гість

Путівка до дитячого табору обійдеться від 4 до 14 тисяч (відео)

Путівка до дитячого табору обійдеться від 4 до 14 тисяч (відео)

Літні табори вже готуються приймати дітей. Перша зміна почнеться у перші дні червня. Цей заїзд зазвичай, найдешевший та й путівок поки багато. Справжнього ажіотажу туроператори очікують у травні, тим часом, вожаті вже вчаться, як краще поводитись із дітьми, аби їхня адаптація пройшла непомітно

Цей табір на Київщині працює майже цілорічно – восени тут діти лікуються, влітку відпочивають.  

«Діти коли заїжджають, то це вже все в яскравих фарбах. Квіти у нас вже всі на клумбах гарні, цвітуть. Вихователі зустрічають своїх дітей», - каже генеральний директор оздоровчого закладу санаторного типу Світлана Резниченко.

Саша цього літа поїде аж у два табори. Торік була у трьох. Такий відпочинок допоміг їй стати самостійною, удосконалити англійську та навчитись рукоділлю.  

«Перші два дні – і все – ти забуваєш про все, і тобі все подобається, тому що ти багато чим займаєшся, Часу на те, щоб з батьками поспілкуватися, дуже мало», – розповідає школярка Олександра Роїк.

Та все ж більшість дітей важко переживає адаптацію. Виникають проблеми з курінням, крадіжками, страхами чи гіперактивністю підлітків. Як із цим впоратися,  вже нині навчають майбутніх вожатих.  

«Вожатий – це не лише мати й батько. Це і психолог, і соціальний педагог. насправді, він може ще й зіркою стати – каже викладач «Школи вожатих» Сергій Куликовський.

А поки їхня школа  більше нагадує дискотеку, адже учні насамперед приїдуть відпочивати.  

Путівки для школярів ще  є.  Батьки не швидко оговталися після сніжної весни, і почнуть штурмувати агенції з травня. Хоча ті, хто часто відправляє дітей відпочивати, знають, як зекономити.

«Продажі починаються у жовтні місяці. Різниця може бути в ціні до 30 відсотків від вартості, яка буде влітку», – зазначає директор компанії-туроператора Вікторія Смирнова.

Так само дешевше відсотків на 10 – 15 коштує перша – червнева та остання – серпнева зміни. Загалом же за путівку доведеться викласти від 4 до 14 тисяч гривень. Цьогоріч в Україні має запрацювати майже 18 тисяч закладів: від денних таборів до санаторіїв та наметових містечок. Фахівці ж закликають обирати місце відпочинку ретельно. За якістю їжі мають  пильно стежити і кухарі, і медики, а серйозний заклад вимагатиме у батьків детальної інформації про дитину – від її захворювань до уподобань.  

// Ольга Чайко, Факти, ICTV

 




Як підбирають вихователів в дитячі табори: 2-місячна школа і вердикт психолога (відео)

Як підбирають вихователів в дитячі табори: 2-місячна школа і вердикт психолога (відео)

Навіть під час гри вожатий слідкує за всіма вихованцями. Літній табір, розваги та відпочинок лише для дітей, для вихователів – неабияка відповідальність.

Вони мають не тільки організувати дозвілля, а головне – повернути батькам здорових та задоволених відпочинком дітей.

Вожаті цього табору запевняють, їхні вихованці під надійним наглядом. Марії хоча лише 18, та від своїх підопічних вона не відходить ні на крок.

«Коли дізналася, що в загоні у мене 32 дитини, я злякалася. Перші 3 дні було дуже складно, тому що діти різні, підхід до кожного, кожному хочеться кудись бігти», - каже вожата Марія Ориш.

Залізна дисципліна і водночас взаєморозуміння в загоні Єгора Бондарева.

«Ні в якому разі не потрібно кричати, потрібно просто пояснювати доступно, щоб дитина зрозуміла, що ти від нього хочеш», - каже Єгор Бондарев.

Тут кожен пройшов спеціальну двомісячну школу, співбесіду, має педагогічну освіту, приємну зовнішність і обов’язково заповнив розгорнуту анкету. До роботи з дітьми вожатих допускають лише після вердикту психолога. Тому про цей табір поблизу Києва відгуки майже всі позитивні.

«Мені ніколи не хотілося додому в таборі. В таборі весло», - каже вихованець табору Руслан Лазирєв.

Почути такі слова від свого сина мріяла і Юлія Мигельова з Кривого Рогу. Та рік тому її 8-річний син Данило втопився. Бо вчителька з пришкільного табору самовільно вивела дітей купатися на необладнаний пляж, хлопчина почав тонути, але педагог не допомогла, бо сама плавати не вміла. За смерть хлопчика директор табору отримав лише 2 роки умовно, горе-вожата 3,5 теж умовно, але і ці терміни вони намагаються оскаржити.

«Отже, людина до кінця не кається. Яке рішення може бути, щоб мене задовольнило, у мене дитини не стало», - каже мати загиблого хлопця Юлія Мигельова.

Такі трагічні випадки поодинокі, запевняють у Міністерстві соцполітики. Хоча визнають: більшість вожатих – студенти. Бо за 1500 тисячі гривень за зміну дорослі брати відповідальність за життя та здоров’я дітей не хочуть.

«Від 3 до 8 – це мінімальний термін, який можна отримати, якщо що-небудь трапиться», - каже заступник директора Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей Міністерства соцполітики Тетяна Гулечко.

Та, щоб трагедії не сталося, батьки мають надзвичайно ретельно підбирати табір для своєї дитини, не купувати путівку в спекулянтів, особисто перевіряти умови, у яких перебуватимуть учні, і не лінуватися почитати відгуки в Інтернеті.

// Ольга Ніколайчик, «ФАКТИ», ICTV



Обережно, літній табір!

 Місця дитячого відпочинку за сімома замками від контролюючих органів (відео)

Обережно, літній табір! Місця дитячого відпочинку за сімома замками від контролюючих органів (відео)

Перевірка раз на п’ять років та попередження заздалегідь. Лише так Держгірпромнагляд може переступити поріг будь-якого дитячого оздоровчого закладу.

Перевірити електрику, газове обладнання, ліфти, безпеку території та ознайомитись, чи всі працівники знають техніку безпеки та умови праці в санаторії - можна лише за наявності скарги.

«Ми перевіряли  лише об’єкти підвищеної небезпеки. А санаторій не попадав під це», - каже заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду Віктор Мостовий.

Санаторій «Прикарпатський» - державний. Тут діти відпочивають безкоштовно. В ньому старі облуплені корпуси, одна душова кабінка на півсотні дітей. На подвір’ї - трава до пояса, недбало прикриті люки і не обгороджена небезпечна зона.

Прокурорська перевірка закладів Прикарпаття виявила численні порушення. В таборах та санаторіях відсутні пожежні системи оповіщення, харчоблоки брудні, а кухарі працюють без поновлених санкнижок.

Дітлахи не скаржаться. Кажуть, тут їх добре годують і гарно до них ставляться. Але комфорту-таки не вистачає. Та більшість дитячих закладів - у приватних руках. Скажімо, у Скадовському районі на Херсонщині такі всі 26 таборів.

Тому відзняти умови, в яких перебувають учні, власники не дозволяють. Нині у кожній оздоровниці кілька професійних охоронців. Водночас від травм і недуг ніхто не застрахований, хоча в аптечці табірного лікаря обов’язкові лише кілька простих препаратів від застуди, алергії та болю.

AТож, найпростіша порада батькам – перед тим, як кудись відправляти дитину, як мінімум, почитайте відгуки про обраний табір. А ще краще - особисто переконайтесь, наскільки він безпечний та комфортний.

//Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV



< 1