Вітаю Вас, Гість
Общая информация. 

      Cпециалисты отдела экспертизы временной нетрудоспособности и предоставления материального обеспечения на основании Закона Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании в связи с временной потерей трудоспособности и расходами, обусловленными погребением” от 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далее – Закон № 2240) и других нормативно-правовых документов проводят проверки обоснованности выдачи и продления 

листов нетрудоспособности, в т.ч. по запросам организаций, а также проверки другой медицинской

документации, на основании которой проводятся предоставление застрахованным лицам социальных услуг и материального обеспечения за счет средств Фонда.Согласно Закона № 2240 отдел осуществляет постоянный контроль за соблюдением действующего законодательства по назначению,начислению и выплате материального обеспечения застрахованным лицам за счет средств Фонда. Статьей 34 Закона № 2240 предоставляются следующие виды материального обеспечения:
пособие по временной нетрудоспособности (включая уход за больным ребенком) (ст. 35, 37 настоящего Закона);
пособие по беременности и родам (ст. 38, 39 настоящего Закона); пособие на погребение (кроме погребения пенсионеров, безработных и лиц, которые умерли в случае несчастного случая на предприятии (ст. 45, 46 настоящего Закона).
Постоянно осуществляется предоставление консультативно-методической помощи страхователям, застрахованным лицам и рабочим органам отделений Фонда.

тел. 777-10-95, 722-61-30


Справочно-нормативная документация:
 


Протокол комиссии



Заявка - расчет (.xls)



Заявка - расчет (.doc)



Отчетность по средствам Фонда



Инструкция по заполнению больничных листов



Инструкция по выдаче больничных листов



Справка для получения путевки



           Показатели размера минимальной з/п  2011-2013

               




До уваги страхувальників!

У звязку із чисельними зверненнями страхувальників з приводу дооформлення листків непрацездатності у разі, якщо первинний листок непрацездатності був закритий до праці, а саме: "стати до роботи”, а другий листок непрацездатності, виписаний як продовження попереднього, повідомляємо наступне.

 

Відповідно до розділу І п. 1.3 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ України від 09.04.2008 № 189, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 04.07.2008 № 589/15280, випадком тимчасової непрацездатності є тимчасова непрацездатність, яка триває безперервно від початку визначеного захворювання, травми тощо, що підтверджується видачею листка непрацездатності з можливим продовженням лікування в одному або декількох закладах охорони здоров’я до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності – "стати до роботи”. У разі, якщо особа стала непрацездатною з приводу того самого захворювання, травми до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривається. При винекненні іншого захворювання, травми, відпустки в зв’язку з вагітністю випадок тимчасової непрацездатності вважається новим.

Отже, в такому випадку листок непрацездатності необхідно привести у відповідність до вищенаведеного.

 

Відділ експертизи тимчасової непрацездатності

та надання матеріального забезпечення



ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

 

ЛИСТ

 

Лист від 15.07.10 № 04-06/С-261з-360

 

Коли для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності застосовується середнього динна заробітна плата

 

Обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески. Таким періодом є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, не враховуючи передбачені законодавством пільги щодо сплати зазначеного податку чи суми, на які цей дохід зменшується, з яких сплачувалися страхові внески до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування (п. 7 Порядку).

Згідно із п. 14 Порядку середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Пунктом 15 Порядку передбачено, що у разі, коли робочий час підсумовується або його облік ведеться в годинах, а також, коли в місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, встановлюється неповний робочий день, для розрахунку застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна заробітна плата. Середньогодинна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість відпрацьованих годин застрахованою особою у зазначений період.

Сума страхових виплат застрахованій особі та оплати за перших п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, відповідно до п. 20 Порядку, розраховується шляхом множення суми денної (годинної) виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної (середньогодинної) заробітної плати залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачено законодавством, на кількість днів (годин), які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

<…>

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику надається за дні, пропущені у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи), а якщо в період, коли виплачується допомога, працівників підприємства перевили на неповний робочий день, для розрахунку допомоги застрахованій особі застосовується середньогодинна заробітна плата і допомога по тимчасовій непрацездатності надається за пропущені години за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

 

 

Заступник директора                                                                     Т. В. Антоненко


08.05.2013
До уваги страхувальників! про розмір середньої заробітної плати по Одеській області.

При нарахуванні допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі відповідно до п. 6  Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, необхідно знати розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності за даними Держкомстату.

У разі, коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата обчислюється виходячи із нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не вище за розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності (за даними Держкомстату) в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок, та не нижче за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

 

Тому надаємо Вам інформацію за даними Держкомстату України про розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності по Одеській області, який склав:

 

 

- за січень 2013 року                - 2746 грн.

- за лютий 2013 року                - 2687 грн.

- за березень 2013 року           - 2909 грн.

за квітень 2013 року          - 2874 грн.

 

 

31.05.2013

 

відділ ЕТН та надання матеріального забезпечення