Вітаю Вас, Гість
Головна » Дошка оголошень » Питання фахівцю ФСС

Питання та відповіді
Інформація | 06.05.2013, 21:34

ПитанняЗа яких умов застрахованій особі відмовляють в оплаті  листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною до 14 років та по догляду за хворим членом сім’ї?
Відповідь: Відповідно до п. 6 ст. 35 Закону України № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною до 14 років та хворим членом сім’ї не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.
Питання
Якщо громадянин України, який перебував за межами держави  захворів і йому видавався документ, що засвідчує  тимчасову непрацездатності  країни, де він перебував, при поверненні до України чи має право громадянин звернутися  до  роботодавця, з метою виплати по цьому документу допомоги у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності? 
Відповідь: Згідно п.1.12 Наказу Міністерства охорони здоров`я України  №455 від 13.11.2001, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  04.12.2001 за №1005/6196 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян України під час їх тимчасового перебування за межами держави, підлягають обміну в Україні на листок непрацездатності,  згідно з рішенням лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально - профілактичного закладу за місцем проживання чи роботи у разі:  гострих захворювань і травм; загострення хронічних захворювань; вагітності та пологів; оперативних втручань при невідкладних станах або лікування згідно з рішенням комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.
Обмін на листок непрацездатності  здійснюється на підставі перекладених на державну мову та нотаріально засвідчених документів, які підтверджують тимчасову втрату працездатності під час перебування громадянина за межами України. Листок непрацездатності у подальшому розглядається на комісії із соціального страхування для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Питання: 
Як виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності, коли працівника відповідно до наказу  було звільнено у зв’язку з виходом на пенсію з 01.03.2012 року, але працівник надав листок непрацездатності з 23.02.2012 і продовжує хворіти після звільнення? 
Відповідь: Згідно із ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ  (далі – Закону) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності в порядку та розмірах, установлених законодавством.
Право застрахованої особи на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (ст. 4 Закону).
Отже, якщо застрахована особа під час тимчасової непрацездатності була звільнена у зв’язку з виходом на пенсію, допомога по тимчасовій непрацездатності за страховим випадком, що стався до звільнення, надається за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності. 

Додав: zloy | Контактна особа: ADMIN E
Переглядів: 932 | Розміщено до: 06.06.2014 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Наталія  
0
Доброго дня! Я стою на обліку в ЦЗ після скорочення з основного місця роботи (трудовий стаж — 8р.)За 6 міс. отримувала допомогу по беробіттю розрахованої від моєї з/п. Чи будуть ці виплати враховані до моєї допомоги по вагітності та пологах, чи я всеодно отримаю мінімальну? Дякую!

Ім`я *:
Email *:
Код *: